www.makisboncukisleme.com

Boncuk işleme ve moda

 
Elbise süsleme, boncuk işleri 

Boncuk, aksesuar ve takı her kadını cezbeder. Özellikle nazar boncuğu sadece kadınların değil erkeklerin bile hayatında yer edinmiştir. Öyle veya böyle boncukları, insanlar üzerlerinde taşımaktadırlar.

Üretken insanların ilk ortaya çıktıkları neolitik dönemden bu yana insanların gördükleri, duydukları şeylerin etkisinde kalarak onları anlatmaya yönelik ortaya koydukları eserlerde boncuk oldukça sık kullanılan ve haylide zor olan bir temadır.

Önceleri avladıkları hayvanların gücünü taşıdıklarına inanılarak, avlanılan hayvanların kemiklerinden vs.. şekillendirilip takılmaya başlanmıştır.

Bugün ise teknolojininde yardımıyla zenginleşen, bol alternatifli cam boncuklar, polyester boncuklar ve tahta boncuklar boncuk işleme sanatının inceliğiyle birleşip günümüz modasında ki çoğu tasarımlarda kendini göstermektedir.

Gelinlik üzerine boncuk işleme, abiye kıyafet üzerine boncuk işleme, kot üzerine boncuk işleme, t-shirt üzerine boncuk işleme başta olmak üzere hemen hemen giyilmekte olan bütün elbise gruplarında boncuk işleme sanatı kullanılmaktadır.

 

Son Eklenenler

En Çok Tıklananlar

Hızlı İletişim

 AdresVeliefendi Mah.Sahayolu Sok. No:12/3 Zeytinburnu-İstanbul
 Telefon  +90 212 664 45 97
 Fax+90 212 664 28 66
 E-posta